Siemię lniane złote ziarno 200g Ziółko

Siemię lniane złote ziarno 200g Ziółko

7,90 zł
Brutto
  • Doskonałe uzupełnienie diety dla osób dążących do utrzymania zdrowej wagi – powoduje szybsze uczucie sytości i redukuje apetyt.
  • Ze względu na wysoką zawartość błonnika, siemię lniane wspomaga prawidłową pracę układu pokarmowego oraz jest korzystne w przypadku problemów z regularnym wypróżnianiem.
  • Zalecane w przypadku choroby refluksowej – dzięki zawartości substancji śluzowych, łagodzi podrażnienia przełyku i wspiera kondycję błony śluzowej.
Dostawa już od 12.90zł! Zamówienia powyżej 180zł wysyłamy za 0zł! Szczegóły dostawy >>
help_outlineZapytaj o produkt
Siemię lniane złote ziarno 200g Ziółko

Siemię lniane złote ziarno 200g Ziółko

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Zadzwoń i zapytaj
+48 690 912 730

Pon-pt 10:00-17:00

Sobota 10:00-14:00

redeem Za ten produkt nie ma punktów lojalnościowych

  102 osób/osoby kupiło ten produkt w ostatnich 12 miesiącach..
Ilość na magazynie: duża

Siemię lniane złociste, znane również jako złote ziarno, stanowi cenny składnik wykorzystywany w medycynie naturalnej i dietetyce. Te delikatne, żółte nasiona lnu rosną na suchych łąkach i zboczach wzniesień, dostarczając obfitości korzyści zdrowotnych.

Siemię lniane złote czy brązowe

Siemię lniane jest bogatym źródłem wielu cennych składników aktywnych biologicznie. Regularne spożywanie siemienia (1 porcja - 1-2 łyżki stołowe dziennie) będzie mieć korzystny wpływa na funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

Kluczowe składniki zawarte w nasionach lnu to:

  • fitoestrogeny – działające przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo, korzystnie wpływające na wątrobę,
  • błonnik – wpływający na florę bakteryjną jelit, obniżający poziom cholesterolu,
  • kwasy tłuszczowe omega-3 – stanowiące aż 60% wszystkich tłuszczów w nasionach,
  • lignina SDG – odpowiedzialna za zwiększenie masy kostnej oraz korzystnie wpływająca na gospodarkę hormonalną,
  • sterole roślinne – chroniące organizm przed wolnymi rodnikami,
  • substancje śluzowe – wpływające korzystnie na układ pokarmowy,
  • minerały – takie jak  cynk, miedź, selen, mangan, wapń, potas i magnez,
  • witaminy oraz kwas foliowy – zawierające witaminy z grupy B, witaminę K, E, C oraz kwas foliowy,
  • aminokwasy – takie jak fenyloalanina, tryptofan, leucyna i lizyna.

Siemię lniane jest wysokokaloryczne ze względu na dużą zawartość oleju, wynoszącą 534 Kcal na 100 gramów nasion. Jednak zalecana dzienna porcja jest niewielka (1-2 łyżki), co nie wpływa na wzrost masy ciała.

  • Len brązowy Nasiona lnu brązowego zawierają prawie 50% oleju, z czego aż 60% stanowi kwas omega-3. Olej ten ma właściwości antyoksydacyjne, pomaga w regulacji gospodarki hormonalnej i jest bogaty w lignany lniane. Pomaga przyśpieszyć metabolizm, co prowadzi do redukcji wagi.
  • Len złoty Nasiona lnu złotego również zawierają około 50% oleju, z czego 51% stanowi kwas tłuszczowy omega-3. Jego właściwości prozdrowotne wspierają walkę z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Oba rodzaje lnu charakteryzują się zbilansowanym poziomem kalorii, tłuszczu i białka oraz zawierają duże ilości lignanów lnianych.

Złota odmiana lnu zawiera mniej tłuszczu niż odmiana brązowa, jednakże charakteryzuje się wyższą zawartością białka. Dodatkowo, len złoty jest bogatszy w wielonienasycone kwasy tłuszczowe, w tym dwa niezbędne dla organizmu: kwas linolowy i kwas alfa-linolenowy.

Odmiana brązowa jest natomiast znacznie bardziej obfita w przeciwutleniacze. Jak widać, obie odmiany różnią się między sobą, lecz obie są korzystne dla zdrowia organizmu ludzkiego.

Właściwości lecznicze siemienia lnianego

Z uwagi na potwierdzone właściwości prozdrowotne, siemię lniane jest powszechnie zalecane w profilaktyce zdrowotnej. Złote siemię lniane ma szczególne znaczenie w przypadku:

  • Odchudzanie: Według badań przeprowadzonych na 1302 dorosłych osób, spożycie 4 łyżek (30 g) siemienia lnianego dziennie przez okres ponad 12 tygodni przyczyniło się do znaczącego obniżenia wartości zarówno ciśnienia skurczowego, jak i rozkurczowego.
  • Redukcja ciśnienia skurczowego: była szczególnie widoczna u uczestników z wysokim ciśnieniem krwi, zwłaszcza w grupie spożywającej nasiona siemienia lnianego w formie proszku, a nie oleju lnianego czy lignanów w formie ekstraktu. Ciśnienie rozkurczowe zostało znacząco obniżone zarówno stosując sproszkowane nasiona, jak i olej lniany.
  • Redukcja Cholesterolu: Siemię lniane, ze względu na obfitość w wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3, wykazuje korzystne działanie w redukcji poziomu cholesterolu. Badania wskazują, że długotrwałe spożycie siemienia lnianego skutkuje wyższym stężeniem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, co potęguje jego odchudzające właściwości.
  • Nadciśnienie Tętnicze: Wyniki analizy badań wykazały, że spożycie siemienia lnianego może przyczynić się do znaczącego obniżenia wartości zarówno ciśnienia skurczowego, jak i rozkurczowego. Redukcja ciśnienia skurczowego była szczególnie widoczna u uczestników z wysokim ciśnieniem krwi, zwłaszcza w grupie spożywającej nasiona siemienia lnianego w formie proszku, a nie oleju lnianego czy lignanów w formie ekstraktu. Ciśnienie rozkurczowe zostało znacząco obniżone zarówno stosując sproszkowane nasiona, jak i olej lniany.
  • Profilaktyka Osteoporozy: Siemię lniane wpływa na usprawnienie wchłaniania wapnia przez kości, co przyczynia się do profilaktyki osteoporozy.
  • Profilaktyka Nowotworowa: Badania wskazują, że siemię lniane zmniejsza ryzyko zachorowalności na raka jelita grubego oraz wykazuje działanie przeciw-nowotworowe, co czyni je skutecznym środkiem profilaktycznym w profilaktyce nowotworowej.
  • Problemy Hormonalne: Siemię lniane zawierające fitoestrogeny może poprawić problemy hormonalne u kobiet, jak również wspierać kobiecą gospodarkę hormonalną.
  • Spowolnienie procesu starzenia się skóry: Badania wykazały, że siemię lniane wpływa korzystnie na wrażliwość skóry, przez naskórkową utratę wody, szorstkość naskórka i jego łuszczenie, co prowadzi do zwiększonego nawilżenia i gładkości skóry. Działanie to jest najprawdopodobniej zasługą kwasu alfa-linolenowego, który może skorygować proporcje oksylipin prozapalnych i przeciwzapalnych, co może skutkować spowolnieniem procesu starzenia.
  • Ból Gardła oraz Kaszel: Siemię lniane, spożywane w różnych formach, takich jak napary, może łagodzić wszelkie podrażnienia w gardle oraz przyczyniać się do redukcji bólu gardła oraz kaszlu.
  • Biegunki i Wzdęcia: Siemię lniane, ze względu na swoje właściwości prozdrowotne, może przyczynić się do łagodzenia biegunek i wzdęć.
  • Zaparcia: Dzięki dużej zawartości błonnika, siemię lniane wspomaga regulację układu pokarmowego i może być skutecznym środkiem w łagodzeniu problemów z zaparciami.
  • Wrzody Żołądka: Regularne spożywanie siemienia lnianego może osłaniać błonę śluzową żołądka, co przyczynia się do redukcji dyskomfortu i dolegliwości bólowych związanych z wrzodami żołądka.
  • Refluks: Siemię lniane, dzięki zawartości substancji śluzowych, może łagodzić pieczenie w przełyku oraz chronić błonę śluzową, co sprawia, że jest skutecznym środkiem w łagodzeniu dolegliwości związanych z refluksowym zapaleniem przełyku.

Sposób Stosowania

Siemię lniane można spożywać poprzez:

Spożywanie 2-3 łyżeczek dziennie po namoczeniu.

Dodatek do potraw, jogurtów lub pieczywa.

Skład Produktu

Produkt składa się w 100% z ziaren złocistego siemienia lnianego, gwarantując najwyższą jakość surowca.

Pochodzenie: Polska.

200g

Przepis na Kisiel z Siemienia Lnianego

Składniki:

  • 4 łyżki siemienia lnianego
  • 250 ml wody
  • Miód lub inny dodatek słodzący
  • Owoce (opcjonalnie)

Przygotowanie: Do gotującej się wody dodaj odmierzoną ilość nasion lnu i czekaj aż się zagęści. Dodaj miód wedle uznania. Przepis można modyfikować dodając ulubione owoce.

98 Przedmioty

Opis

Pojemność
200g
Przeznaczenie
refluks
zaparcia
Podstawowy składnik
Siemię lniane złociste

Kody

EAN13
5903240520688

16 innych produktów w tej samej kategorii: