Łopian korzeń - 50 g suplement diety, Ziółko

Łopian korzeń - 50 g suplement diety, Ziółko

7,70 zł
Brutto

Łopian korzystnie wpływa na:

  • Prawidłową przemianę materii.
  • Oczyszczanie organizmu ze szkodliwych substancji.
  • Układ moczowy.
  • Kondycję skóry.
  • Kondycję włosów
Dostawa już od 12.90zł! Zamówienia powyżej 180zł wysyłamy za 0zł! Szczegóły dostawy >>
help_outlineZapytaj o produkt
Łopian korzeń - 50 g suplement diety, Ziółko

Łopian korzeń - 50 g suplement diety, Ziółko

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Zadzwoń i zapytaj
+48 690 912 730

Pon-pt 10:00-17:00

Sobota 10:00-14:00

redeem Za ten produkt nie ma punktów lojalnościowych

Ilość na magazynie: duża

Czym jest łopian?

Łopian [Arctium L.] to zioło należące do rodziny astrowatych. Korzeń łopianu stanowi podziemną część rośliny. Występuje naturalnie w Europie, Azji, północno-wschodniej Afryce oraz Ameryce Północnej i Południowej. Obecnie w rodzinie łopianu wyróżnia się około 40 gatunków. W Polsce spotyka się 4 gatunki łopianu, popularnie nazywanego rzepem (owoce łopianu przyczepiają się do odzieży). Można go spotkać praktycznie wszędzie. Dawniej korzeń łopianu był stosowany jako warzywo, nie tylko w Polsce, ale także w Japonii. Suszony korzeń łopianu ma słodki smak i charakterystyczny zapach.

Co zawiera łopian?

Korzeń łopianu zawiera wiele cennych składników odżywczych dla zdrowia, takich jak: sole mineralne: żelazo, potas, wapń, cynk i magnez witaminy B9, C i E flawonoidy o działaniu moczopędnym lignany, które wykazują właściwości antybakteryjne i grzybobójcze olejek eteryczny białko roślinne inulinę

Wskazówka

Aby przechowywać korzeń łopianu, warto używać szczelnych, zamykanych opakowań. Opakowania posiadają zamknięcie strunowe, które ułatwia otwieranie i zamykanie. W przypadku zwykłej folii, po otwarciu istnieje ryzyko nabrania wilgoci, a także możliwość wypadnięcia korzenia łopianu z opakowania np. w szufladzie czy szafce.

Korzeń łopianu, kiedy warto go stosować?

  • Przy różnych problemach skórnych, takich jak trądzik, łupież czy czyraki, regularne stosowanie korzenia łopianu łagodzi objawy zmian skórnych.
  • Korzeń łopianu zawiera dużo potasu, dlatego działa wspomagająco przy różnych schorzeniach reumatologicznych. Potas jest ważnym minerałem w regulacji równowagi elektrolitowej i funkcjonowaniu mięśni, co może przynieść ulgę w bólach reumatycznych. Dodatkowo, korzeń łopianu posiada właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc w redukcji zapalenia stawów i złagodzeniu bólu związanego z reumatyzmem.
  • Jeśli masz problem z nadmiernym wypadaniem włosów, regularne stosowanie płukanki z korzenia łopianu może pomóc. Zapobiega wypadaniu włosów i stymuluje wzrost nowych.
  • Korzeń łopianu  ma działanie moczopędne, co wspomaga oczyszczanie organizmu poprzez zwiększanie produkcji moczu. Dzięki temu, szkodliwe substancje i toksyny są skuteczniej usuwane z organizmu, co sprzyja procesom detoksykacyjnym. Właśnie dlatego, korzeń  łopianu jest często stosowany w ramach kuracji detoksykacyjnych, gdzie wspomaga eliminację toksyn i wspiera ogólną regenerację organizmu.
  • Jeśli cierpisz na zaparcia, warto wprowadzić do diety herbatkę z korzenia łopianu. Zawiera błonnik pokarmowy, który naturalnie zwiększa regularność wypróżnień. Napar z korzenia łopianu można stosować w przypadku różnych dolegliwości pokarmowych, takich jak biegunka.
  • Regularne picie herbaty z łopianu pomaga regulować poziom glukozy we krwi, co wspomaga walkę z cukrzycą. Napar z korzenia łopianu jest również polecany osobom z wysokim ciśnieniem krwi, ponieważ zawiera potas.
  • Może być stosowany profilaktycznie przeciwko chorobom układu sercowo-naczyniowego.

Napar z korzenia łopianu przygotowuje się przez zalanie 1 łyżeczki produktu (3g) 1 szklanką (250 ml) wody. Następnie należy gotować pod przykryciem przez 5-10 minut, odstawić na 30 minut i przecedzić. Napar powinno się spożywać świeży i ciepły. Zalecane jest picie do 3 razy dziennie. Maksymalna porcja dzienna to 3 łyżeczki (9g).

Aby zachować świeżość i jakość naparu, powinno się przechowywać go w miejscu niedostępnym dla dzieci oraz chronić przed światłem, wilgocią i obcymi zapachami.

Ciekawostka

Łopian, uważany za pospolity chwast w Polsce, jest natomiast docenianym składnikiem wielu sałatek w mniejszej Azji. Właściwości prozdrowotne tego ziela są wykorzystywane w medycynie ludowej od wieków.

Jak zrobić wcierkę do włosów ze łopianu?

Potrzebne składniki:

  • 2 łyżki stołowe suszonego korzenia łopianu
  • 0,5 l wody

Instrukcje: Łopian wsypać do garnka i zalać wodą. Doprowadzić do wrzenia i gotować przez 10 minut. Gotową płukankę przecedzić i zostawić do ostygnięcia na ok. 30 minut. Wcierkę stosować po umyciu włosów.

Korzeń łuopianu [Arctium L.]

Suplement diety

50g

100 Przedmioty

Opis

Suplement diety
tak
Pojemność
50 g
Przeznaczenie
problemy ze skórą
reumatyzm
Problem skóry
czyraki
trądzik
łupież
Typ włosów
wypadające
Działanie
moczopędne
oczysczające
Podstawowy składnik
Łopian [Arctium L.]

Kody

EAN13
5904323161873

16 innych produktów w tej samej kategorii: