W jakich temperaturach waporyzować Medyczną Marihuanę

utworzone przez | lip 1, 2023 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Temperatura jest najważniejszym aspektem waporyzacji. Dlatego bardzo ważne jest, aby odpowiednio ustawić temperaturę podczas każdej sesji, niezależnie od tego, czy wybierasz suche zioło, czy koncentrat.

Niestety wypracowanie odpowiedniej temperatury nie jest tak proste, jak się wydaje.

Ogólna zasada jest taka, że ​​należy wapować gdzieś w temperaturze 180–210 ° C (356–410 ° F).

Będziesz jednak chciał poeksperymentować, aby znaleźć idealne ustawienie. Różne kannabinoidy parują w różnych temperaturach, a niewielkie różnice w zawartości wilgoci w pąku lub tekstury mielenia mogą również wpływać na stopień odparowania suszu.

Ponadto wielu użytkowników uważa, że ​​waporyzowanie  w różnych temperaturach daje różne efekty; niższe temperatury sprawiają, że użytkownicy stają się bardziej pewni siebie i funkcjonalni, podczas gdy wyższe temperatury powodują silną euforię i relaks.

Relaksujący terpen linalool nie zostanie uwolniony, dopóki nie osiągnie 198°C. Temperatura waporyzacji wpływa również na intensywność działania: wyższe temperatury zwykle dają mocniejsze efekty, podczas gdy niższe temperatury zapewniają łagodniejsze doznania.

Kontrola temperatury jest jednak niemożliwa, kiedy konopie są spalane. Kiedy podpalasz jointa lub cybuch w bongu, spalasz materiał roślinny, przez co uwalnia się dym, dwutlenek węgla i inne szkodliwe produkty uboczne.

Podczas spalania temperatura jest odpowiednia, aby uwolnić THC (z marihuany lub z konopi siewnych, legalna zawartość w Polsce 0,2% THC) i inne związki, ale nie jest to zbyt skuteczna metoda, ponieważ zbyt wysoka temperatura może zniszczyć ważne kannabinoidy i terpeny.

Niska temperatura waporyzacji

155℃ – 165℃ – Efekty: łagodna euforia, skupienie, wydajność, subtelny relaks

Ustawiając vaporizer na temperaturę 160℃, uwolnisz trzy kluczowe składniki: terpen pinen, który pomaga w skupieniu uwagi; terpen kariofylen, który ma właściwości przeciwzapalne i oczywiście THC, czyli główny psychoaktywny związek zawarty w konopiach.

Chociaż THC zaczyna uwalniać się w 157℃, to nie oznacza to jednak, że w tej temperaturze osiągniesz najlepsze efekty psychoaktywne. Poczujesz skupienie, ale będziesz w stanie kontrolować wszystkie swoje ruchy. Przy 160℃ smak jest bardzo subtelny i niektórym może brakować smaku doświadczanego przy wyższych temperaturach.

Zmieniając temperaturę na 165°C, high staje się nieco bardziej intensywny, ale koncentracja jest wciąż na wysokim poziomie, a codzienne czynności są w pełni możliwe do opanowania.

Zakres 150-165° C wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą pozostać produktywni, dla nowicjuszy i wszystkich, którzy są wrażliwi na niepożądane działania THC (zawroty głowy, paranoja, suche oczy / usta, senność itp.).

Średnia temperatura waporyzacji

165-188° C – Efekty: umiarkowana euforia, zwiększona świadomość sensoryczna, poprawa nastroju, relaksacja

Gdy zwiększasz temperaturę, więcej THC ulega uwalnianiu się, a twój high staje się bardziej intensywny. Ten średni zakres – od 330 ° F do 370 ° F – wywołuje bardziej euforyczne efekty, które pomagają poprawić nastrój, pobudzić do śmiania i wzmożenia apetytu.

Waporyzując konopie w tej tym zakresie temperatur, high pozwala jeszcze na normalne funkcjonowanie, w porównaniu do temperatur powyżej 370 ° F, ale z całą pewnością zaczniesz odczuwać efekty psychoaktywne.

Przy temperaturze 365 efekty wyraźnie różnią się od tych, które doznajemy w niższych temperaturach. Myśli stają się wolniejsze, co pozwala na mocne skupienie i relaksację.

Niezależnie od tego, czy będziesz czytać książki, ćwiczył, spotykał się z ludźmi, sprzątał czy grał w gry wideo, ta umiarkowana temperatura sprawi, że uwolni się większość kannabinoidów i terpenów, których potrzebujesz, bez całkowitego ulatniania się THC. Dla niektórych będzie to wciąż zbyt słaby efekt, ale są tacy, którzy chcą się zrelaksować, jednocześnie nadal być w pełni funkcjonalnym.

Wysoka temperatura waporyzacji

370°F to 430°F – Efekty: intensywna euforia, senność, mocny relaks

Aby odparować jak najwięcej THC, ustaw swój vaporizer powyżej 370 ° F. W tych temperaturach uwalniają się terpeny takie jak linalool (uspokajający, łagodzący lęk) i kannabinoidy, takie jak THCV (energetyzujący, tłumiący apetyt). Należy jednak pamiętać, że te temperatury są już bliskie spalaniu. Powyżej 370 możesz zauważyć, że para staje się ostrzejsza w płucach.

Waporyzacja odmian indica w wysokiej temperaturze sprawia, że mięśnie są rozluźnione, powieki stają się ciężkie, a myśli wpadają w stan medytacji. Trudno określić, czy to efekt uwalniania się linalolu, czy też bardziej lotnego THC. Śmiało można jednak powiedzieć, że wysokie temperatury waporyzacji wprowadzają w stan mocnego uspokojenia, jednak jest to indywidualna kwestia danej odmiany marihuany.

Tabela przedstawia niektóre z różnych temperatur wrzenia związków konopi, które pomogą Ci znaleźć najlepszą temperaturę dla Ciebie.

susz_waporyzacja

Susz Konopny CBD do waporyzacji znajdziesz również w naszym sklepie https://konopiafarmacja.pl/27-susz-konopny

 

Podobne wpisy

Co robić, by pomóc sobie w chorobie?

Każda choroba obniża jakość życia i sprawia, że trudno zmusić się do pozytywnego myślenia oraz podejmowania codziennych aktywności. Ciężkim...