Venosil – Piękne nogi do wiosny?

utworzone przez | lip 1, 2023 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Gładkie i bez obrzęków żylaków. Jak sprawić, by nogi były piękne? – słowem, gotowe na spotkanie z wiosną oraz latem. Podpowiemy co zrobić aby takie były, potrzebują prostych, ale systematycznych działań pielęgnacyjnych. Zacznij już dziś, a gdy nadejdą cieplejsze dni, bez wahania założysz ulubioną sukienkę.

Zdrowe przyzwyczajenia

Często sami szkodzimy swoim nogom. Wiele wykonywanych codziennie czynności może się przyczynić do powstania obrzęków i żylaków. Warto więc zmienić złe nawyki na dobre.

1. Codziennie odpoczywaj przez 10-20 minut z uniesionymi wysoko nogami.

2. Rano i wieczorem, biorąc prysznic, polewaj nogi na przemian ciepłą i chłodną wodą. Zacznij od ciepłej wody, a potem kilka razy zmieniaj jej temperaturę. Kąpiel zakończ zimną wodą. Ciepły natrysk powinien trwać 2-3 razy dłużej niż chłodny. Unikaj gorących kąpieli, wizyt w saunie i solarium, ponieważ w wysokiej temperaturze żyły mocno się rozszerzają.

3. Zrezygnuj z noszenia butów na wysokich obcasach i zupełnie płaskich podeszwach. Cały ciężar ciała obciąża wtedy stopy, a to utrudnia krążenie krwi. Najlepsze są obcasy o wysokości 2-4 cm.

4. Wieczorem, przed snem, masuj nogi dłonią lub gąbką w kierunku od palców do pachwin. Stosuj maść Venosil , która dzięki zawartości łagodzących, przeciwzapalnych i normalizujących procesy metaboliczne ziół wspiera nas w walce z „ciężkością” nóg. Przynosi szybką ulgę, a jednocześnie nawilża skórę nóg i stóp

5. Nie noś obcisłej bielizny ani spodni. Unikaj również skarpet i pończoch z mocnymi ściągaczami.

6. Nie śpij na wysokiej poduszce. Najlepiej podłóż ją pod nogi zamiast pod głowę.

7. Jeżeli pracujesz w pozycji siedzącej, dobierz wygodne krzesło. Siedzisko nie powinno uciskać ud, a stopy nie mogą wisieć w powietrzu. Siedząc, staraj się często zmieniać pozycję. Nie zakładaj nogi na nogę ani nie siadaj na podwiniętych nogach, bo to blokuje odpływ krwi. Warto natomiast postawić pod biurkiem stołeczek lub pudełko i oprzeć na nim wyciągnięte nogi. Jeżeli masz taką możliwość, co jakiś czas połóż nogi na kilka minut na biurku.

8. Unikaj ostro przyprawionych potraw.

9. Jeżeli palisz papierosy, ogranicz je, a najlepiej skończ z nałogiem – nikotyna wpływa na zwężenie i zwapnienie żył.

10. Jeżeli puchną ci nogi, nie bierz pigułek antykoncepcyjnych. Pod ich wpływem ścianki żył stają się bardziej rozciągliwe.

Piękne nogi do wiosny?
Sprawdź maść Venosil , która pomorze Ci osiągnąć ten cel https://konopiafarmacja.pl/produkty-konopne/59-venosil-zel-na-obrzeki-i-zylaki-nog.html

Zdjęcie Venosil - Piękne nogi do wiosny? #1

www.konopiafarmacja.pl

 

Podobne wpisy

Dbanie o zdrowie. Proste triki

Każdy z nas chce być zdrowy, przy minimalnym wysiłku, jednak nasz tryb życia na to nie pozwala. Ciągły stres, pośpiech, złe odżywianie, brak ruchu...