Sól z Morza Martwego a łuszczyca

utworzone przez | lip 1, 2023 | Bez kategorii | 0 komentarzy

    Sól z Morza Martwego to naturalny kosmetyk, który ma właściwości pielęgnacyjne nie do przecenienia. Pozwala skórze pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii, poprawia krążenie krwi. Leczniczo sól może okazać się skuteczna w walce z naprawdę wieloma problemami skórnymi. Jednym ze schorzeń, w eliminacji którego może pomóc właśnie wspomniana sól jest łuszczyca. Zanim jednak sięgniemy po sól, warto poznać jej wyjątkowe właściwości. Dobrze jest także dowiedzieć się, jakie są objawy łuszczycy.

Co warto wiedzieć o łuszczycy?

    Łuszczyca skóry jest przewlekłą chorobą o podłożu zapalnym, która charakteryzuje się okresami zaostrzeń i remisji. Niestety, jej przyczyny nie są do końca jasne. Warto mieć świadomość tego, że istnieją pewne czynniki predysponujące do rozwoju łuszczycy. Pewną rolę w jej wystąpieniu odgrywają geny i nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu immunologicznego. Ponadto, kolejnym z czynników predysponujących do rozwoju łuszczycy jest nieodpowiednia dieta i przemęczenie i stres . Nie sposób nie zauważyć, że sama łuszczyca jest wyjątkowo uciążliwą chorobą, a walka z nią nie należy do najprostszych. Jest jednak jak najbardziej możliwa.
Właściwa pielęgnacja to bardzo ważna część całego leczenia, która ma za zadanie zapobiegać nawrotom aktywnych zmian. Ważne jest przede wszystkim oczyszczanie, intensywne nawilżanie i natłuszczanie, łagodzenie świądu, a także normalizacja procesu odnowy naskórka i w tym ostatnim  przypadku warto zastosować sól z Morza Martwego

Czym charakteryzuje się sól z Morza Martwego ?

    Morze Martwe, a właściwie jezioro, słynie z niesamowicie dużej ilości soli. Z tego też względu, zawiera mnóstwo dobroczynnych minerałów. Sól z Morza martwego zawiera całe mnóstwo cennych minerałów oraz związków chemicznych. Przede wszystkim jest ona niezwykle bogata w krzem, żelazo, wapń, glin, sodę oraz fluor. Nie sposób odmówić jej również zawartości magnezu oraz bromu. Wspomniane minerały są znane przez swoje dobroczynne działanie w leczeniu łuszczycy, egzemy i innych problemów skórnych. Te specjalne sole krystalizowały z wód Martwego Morza w procesie jego parowania przez co sól wykazuje łagodne działanie złuszczające i wygładzające. Nie musimy jednak obawiać się podrażnień naskórka stosując ją, ponieważ produkt charakteryzuje się właściwościami przyśpieszającymi odbudowę naskórka, który jest niszczony przez łuszczycę, a rezultatem jest zdrowa i miękka skóra . Ważne jest jednak zakupienie soli z Morza Martwego pochodzącej z pewnego, dobrego źródła.

Jak sól z Morza Martwego może pomóc w łagodzeniu objawów łuszczycy?

   Jak już zaznaczono wyżej, sól z Morza Martwego wykazuje się naprawdę wieloma cennymi właściwościami. Istnieje więc całkiem spore prawdopodobieństwo tego, że uda nam się dzięki niej zminimalizować objawy łuszczycy.

Badania potwierdzają, że kąpiele  z solą morską – nawet w warunkach domowych –  poprawiają stan skóry, dlatego są polecane w regularnej profilaktyce antyłuszczycowej, w tym jako element wspomagający fototerapię ze względu na zwiększanie wrażliwości naszej skóry na promieniowanie UV.

Sól warto dodawać do kąpieli, która powinna potrwać minimum piętnaście minut. Najważniejsze jest używanie soli z odpowiednią częstotliwością. Jednorazowa kąpiel z solą morską na niewiele się zda. Jeżeli jednak zadbamy o regularność, efekty pojawią się prędzej czy później. Można też wykonać  Peeling – połącz sól z olejem z nasion konopi  i nanieś na zwilżoną skórę. Pomasuj skórę i po wykonaniu peelingu zmyj ciepłą wodą.

Jeśli nie wiesz ile soli z Morza Martwego dodać do kąpieli skorzystaj z przygotowanej przez nas ściągawki
Palacio kapiel solankowa

 

Podobne wpisy