Olej konopny – odżywia skórę głowy i wzmacnia włosy

utworzone przez | lip 1, 2023 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Olej konopny ma nie tylko dobry wpływ na włosy, ale także na skórę głowy. Wszystko dzięki dużej zawartości witaminy E, która chroni komórki przed utleniaczami i bierze udział w dostarczaniu do komórek składników odżywczych. Ponadto olej ten zawiera 10% nasyconych kwasów tłuszczowych i wysoką zawartość kwasu gamma-linolenowego. To z kolei sprawia, że korzystnie wpływa na zachowanie równowagi lipidowej włosów oraz poprawę ich struktury.

olej konopny

 

Nie tylko zdrowsze, ale też wizualnie ładniejsze. Po użyciu oleju włosy zyskują przede wszystkim na blasku. Sprawdźcie!

 

Jak stosować olej konopny?

1.Olejowanie

 

Istnieje kilka sposobów na skorzystanie z dobroczynnego wpływu oleju. Pierwszy z nich, to oczywiście olejowanie. Polega ono na nałożeniu oleju na włosy – całe lub jedynie na końcówki. Możemy także nałożyć na skórę głowy, ale nie musimy. W przypadku oleju konopnego, warto spróbować.

 

Częstotliwość i długość trzymania oleju jest kwestią bardzo indywidualną. Najlepiej podczas pierwszej próby nałożyć olej jedynie na końcówki i nie trzymać zbyt długo – max 10 minut.

 

2. Jako dodatek do innych produktów

 

Możesz dołożyć olej konopny do kupnego, gotowego produktu. Ważne jednak, by był to produkt dobry, niezawierający protein i silikonów. Najlepiej wypróbować w formie maseczki, w połączeniu z tą, którą zwykle stosujesz, i która jest dobrana do potrzeb twoich włosów.

 

3.Możesz też zakupić gotowe produkty z olejem konopnym

Olej konopny znajdziemy w szamponach, odżywkach, czy mgiełkach do włosów.  

Gotowe produkty z olejem konopnym znajdziesz w naszym sklepie  www.konopiafarmacja.pl

 

Podobne wpisy