
Szukaj...
Konto
Mój koszyk
0
Za ten produkt nie ma punktów lojalnościowych
Liść laurowy to wysuszone liście drzewa laurowego (nazwa łacińska laurus nobilis). Roślina ta rośnie głównie w basenie Morza Śródziemnego, w południowej Europie i północnej Afryce. To właśnie liść laurowy był używany do ozdabiania starożytnych sportowców. Laury były nagrodami i symbolami zwycięstwa. Stąd nazwa "Laureat", co oznacza chwalić laur. W Polsce roślina ta uprawiana jest głównie jako roślina ozdobna. Tym bardziej więc dziwi fakt, że przyprawa ta jest szeroko stosowana w typowo polskich przepisach. A zakres jej zastosowań jest naprawdę szeroki. Wawrzynek ma bowiem spory potencjał. Liść laurowy to obowiązkowy składnik typowych polskich potraw - bigosu i kapuśniaku. Ale to także składnik marynat i pikli. W gorących mięsach, pasztetach i marynatach liść laurowy można dodać dla wzmocnienia smaku.
Choć liść laurowy jest często wykorzystywany w kuchni, to o jego właściwościach leczniczych wie zdecydowanie mniej osób. A szkoda, bo liść laurowy jest mile widzianym dodatkiem do listy leków ziołowych stosowanych na co dzień. W czasach starożytnych uważano, że okład z liści laurowych jest skutecznym okładem na ból stawów. Odwar z liści laurowych nie tylko łagodzi ból, ale ma również właściwości detoksykacyjne i oczyszczające, usuwając toksyny. Z tego powodu liście laurowe mogą być również stosowane bezpośrednio na zmiany skórne, takie jak trądzik.
Badania wykazały również, że włączenie liści laurowych do diety zmniejsza poziom złego cholesterolu LDL. Napar z liści laurowych można pić jako herbatę, aby uregulować poziom cukru i potężnie oczyścić organizm. Nie tylko dobrze smakuje, ale również uzupełnia sole mineralne w organizmie. Laurus odstrasza również szkodniki, dlatego dobrze jest go trzymać w kuchni. Umieszczenie go w miejscach przechowywania żywności (szafkach i pojemnikach) może zapobiec nieprzyjemnym niespodziankom i stratom. Co ciekawe, liście laurowe wykorzystywane są również w przemyśle perfumeryjnym.
Istnieje wiele zastosowań liści laurowych w domu. Warto na przykład pamiętać, że liść laurowy zawiera największe stężenie olejków eterycznych, flawonoidów, garbników i innych związków aromatycznych, które wspomagają trawienie. Liść laurowy jest również stosowany przy zaburzeniach krążenia, kaszlu, chorobach skóry i łupieżu. Liść laurowy może doraźnie pomóc w bólach reumatycznych.
Niewielką ilość odwaru można wetrzeć w bolące miejsce, aby uzyskać silny efekt kojący. Miejscowe stosowanie odwaru z liści laurowych ma podobne działanie, tym razem na porost włosów. Zatrzymuje wypadanie włosów i poprawia ich kondycję. W medycynie chińskiej liście laurowe stosowane są zewnętrznie w leczeniu wielu dolegliwości. Warto pamiętać, że lecznicze właściwości liścia laurowego nie przeszkadzają mu w podnoszeniu walorów smakowych gotowanych potraw, jednocześnie poszerzając zakres jego zastosowań. Liść laurowy oczyszcza stawy. Kąpiele z dodatkiem liścia laurowego działają również bardzo pobudzająco. Może pomóc w leczeniu kości i stawów.
Składniki zawarte w oleju z liści laurowych znajdą zastosowanie w leczeniu Twoich pokrewnych dolegliwości i łagodzeniu ich objawów. Twoje problemy z artretyzmem powinny szybko zniknąć!
Warto zwrócić uwagę na laur jako towarzysza wielu przepisów znanych w medycynie ludowej. Napar z liścia laurowego może zmniejszyć stan zapalny, uregulować pracę wątroby i złagodzić reakcje alergiczne. Olej laurowy może pomóc na przykład w łagodzeniu bólów reumatycznych i leczeniu częstych przeciągów w domu. Może być również stosowany w płukankach i innych preparatach do leczenia miejscowego dolegliwości, takich jak zapalenie oskrzeli.
Uprawa liścia laurowego nie jest szczególnie trudna. Wystarczy dbać o niego jako o roślinę wewnętrzną, a doniczkę można umieścić na przykład na balkonie. Najlepiej jest unikać mroźnych okresów. Zimne miejsca nie przyniosą jej nic dobrego na dłuższą metę. Zamiast tego możesz trzymać je jako roślinę ozdobną, a staną się one nieodłącznym elementem wystroju Twojego salonu lub przedpokoju. Liście baileaf łatwo uzyskać z sadzonek w specjalistycznych sklepach. Można je gotować w takiej postaci, jako przyprawę lub jako składnik potraw o kontrolowanej zawartości cukru, np. w zupie rybnej. Aby cieszyć się liśćmi laurowymi, zasadź je w sklepie, który sprzedaje cebulki. Przed posadzeniem możesz je umieścić w skrzynce. Aby laur dobrze rósł, potrzebuje jasnego, ciepłego i osłoniętego od wiatru miejsca. Zapewni to dobrą jakość liści laurowych.
Liść laurowy, dostępny w sklepie Konopnym Farmacja w Poznaniu, to wysokiej jakości składnik, który dodaje smaku wielu potrawom w kuchni i ma pozytywny wpływ na zdrowie ciała i stawów.
Składniki. 100% liść laurowy. Kraj pochodzenia. Turcja
Opis
Kody