Venosil - Piękne nogi do wiosny?

list In: blog On: comment Comment: 0 favorite Hit: 1113

Gładkie i bez obrzęków żylaków. Jak sprawić, by nogi były piękne? – słowem, gotowe na spotkanie z wiosną oraz latem. Podpowiemy co zrobić aby takie były, potrzebują prostych, ale systematycznych działań pielęgnacyjnych. Zacznij już dziś, a gdy nadejdą cieplejsze dni, bez wahania założysz ulubioną sukienkę.

Zdrowe przyzwyczajenia

Często sami szkodzimy swoim nogom. Wiele wykonywanych codziennie czynności może się przyczynić do powstania obrzęków i żylaków. Warto więc zmienić złe nawyki na dobre.

1. Codziennie odpoczywaj przez 10-20 minut z uniesionymi wysoko nogami.

2. Rano i wieczorem, biorąc prysznic, polewaj nogi na przemian ciepłą i chłodną wodą. Zacznij od ciepłej wody, a potem kilka razy zmieniaj jej temperaturę. Kąpiel zakończ zimną wodą. Ciepły natrysk powinien trwać 2-3 razy dłużej niż chłodny. Unikaj gorących kąpieli, wizyt w saunie i solarium, ponieważ w wysokiej temperaturze żyły mocno się rozszerzają.

3. Zrezygnuj z noszenia butów na wysokich obcasach i zupełnie płaskich podeszwach. Cały ciężar ciała obciąża wtedy stopy, a to utrudnia krążenie krwi. Najlepsze są obcasy o wysokości 2-4 cm.

4. Wieczorem, przed snem, masuj nogi dłonią lub gąbką w kierunku od palców do pachwin. Stosuj maść Venosil , która dzięki zawartości łagodzących, przeciwzapalnych i normalizujących procesy metaboliczne ziół wspiera nas w walce z „ciężkością” nóg. Przynosi szybką ulgę, a jednocześnie nawilża skórę nóg i stóp

5. Nie noś obcisłej bielizny ani spodni. Unikaj również skarpet i pończoch z mocnymi ściągaczami.

6. Nie śpij na wysokiej poduszce. Najlepiej podłóż ją pod nogi zamiast pod głowę.

7. Jeżeli pracujesz w pozycji siedzącej, dobierz wygodne krzesło. Siedzisko nie powinno uciskać ud, a stopy nie mogą wisieć w powietrzu. Siedząc, staraj się często zmieniać pozycję. Nie zakładaj nogi na nogę ani nie siadaj na podwiniętych nogach, bo to blokuje odpływ krwi. Warto natomiast postawić pod biurkiem stołeczek lub pudełko i oprzeć na nim wyciągnięte nogi. Jeżeli masz taką możliwość, co jakiś czas połóż nogi na kilka minut na biurku.

8. Unikaj ostro przyprawionych potraw.

9. Jeżeli palisz papierosy, ogranicz je, a najlepiej skończ z nałogiem – nikotyna wpływa na zwężenie i zwapnienie żył.

10. Jeżeli puchną ci nogi, nie bierz pigułek antykoncepcyjnych. Pod ich wpływem ścianki żył stają się bardziej rozciągliwe.

Piękne nogi do wiosny?
Sprawdź maść Venosil , która pomorze Ci osiągnąć ten cel https://konopiafarmacja.pl/produkty-konopne/59-venosil-zel-na-obrzeki-i-zylaki-nog.html

www.konopiafarmacja.pl

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

captchta image
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz już konto u nas?
Bezpieczne logowanie albo Resetuj hasło