Naturalne wsparcie w chorobach skóry

list In: blog On: comment Comment: 0 favorite Hit: 553
Naturalne wsparcie w chorobach skóry

Choroby autoimmunologiczne skóry, takie jak m.in. łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, łysienie plackowate, zaburzenia pigmentacji (tzw. bielactwo), pęcherzyca itp., mogą obniżać jakość życia, powodować dyskomfort, a nawet prowadzić do ciężkich powikłań. Osoby, które borykają się z tym problemem zdrowotnym, powinny zadbać nie tylko o specjalistyczne leczenia, ale i właściwą pielęgnację — najlepiej z zastosowaniem łagodnych, naturalnych metod. Jednym z polecanych rozwiązań są produkty konopne.

Specyfika chorób autoimmunologicznych

Choroby skóry o podłożu autoimmunologicznym mogą ujawnić się w różnym wieku zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, dotykając różnych narządów. Zmiany są w mniejszym lub większym zakresie widoczne dla otoczenia, jednak w zdecydowanej większości przypadków powodują dyskomfort u pacjenta. Niestety nie istnieją skuteczne metody całkowitego wyleczenia choroby autoimmunologicznej. Można jednak skutecznie niwelować jej objawy, stosując się do zaleceń lekarza oraz używając odpowiednio dobranych preparatów pielęgnacyjnych. Bardzo dobre rezultaty w codziennym zastosowaniu wykazują produkty konopne.

Dlaczego warto sięgnąć po produkty konopne?

Choroby autoimmunologiczne skóry bywają bardzo dokuczliwe dla pacjentów, jednak za sprawą odpowiedniej higieny i pielęgnacji można zredukować najbardziej uporczywe objawy. Kluczem do sukcesu jest dobór naturalnych — bezpiecznych, ale skutecznych — kosmetyków konopnych, które będą minimalizować postęp choroby. Są to zarówno maści, jak i kremy, maseczki, a także szampony. Ich najważniejszym składnikiem jest olej z nasion konopi lub CBD, czyli kannabidiol — organiczny związek chemiczny.

Do najważniejszych właściwości preparatów konopnych zaliczamy m.in.:

- łagodzenie podrażnień,
- redukcja uczucia świądu i pieczenia,
- działanie przeciwzapalne i antyseptyczne,
- łagodzenie objawów odparzeń,
- przywracanie skórze miękkości i elastyczności.

Tego typu kosmetyki doskonale sprawdzają się w przypadku osób ze skórą wrażliwą i atopową. Stosowane są pomocniczo w zaostrzeniach chorób dermatologicznych, np. łuszczycy.

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

captchta image
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz już konto u nas?
Bezpieczne logowanie albo Resetuj hasło