Najlepsze mleko roślinne w diecie Paleo

list In: blog On: comment Comment: 0 favorite Hit: 568
Najlepsze mleko roślinne  w diecie Paleo

  Światowy Dzień Mleka Roślinnego, zapoczątkowany w 2017 obchodzimy 22 sierpnia przez koalicję organizacji na czele z ProVeg International, międzynarodową organizacją działającą na rzecz świadomości żywieniowej, i platformą Plant Based News. Jest to idealny dzień , aby promować  zdrowe i przyjazne środowisku alternatywy dla mleka pochodzenia zwierzęcego, jakim jest mleko konopne, które można wykorzystać w diecie paleo.

Paleodieta zwana też paleolityczną, opiera się na zwyczajach żywieniowych naszych przodków.
Dietę opracował przed ponad 15 laty przez dr Loren Cordaina, który opatentował też jej nazwę. Menu ma być najbardziej zbliżone do menu naszych przodków i zgodnie z nią ma opierać się na świeżych produktach, jak np. warzywa, owoce, nasiona, orzechy i dobrej jakości mięso (nie z supermarketu, hodowane bez antybiotyków i hormonów). Nasi przodkowie jedli to co udało im się upolować lub zebrać, a to oznacza całkowitą rezygnację z jedzenia wysoko-przetworzonego.

  Dieta paleo to menu wysokobiałkowe i niskoglikemiczne, czyli takie które nie podnosi nadmiernie poziomu glukozy we krwi). Dieta jest uważana za menu niskowęglowodanowe, ale w oryginalnej postaci ma umiarkowany poziom węglowodanów, wynoszący 22-40 proc. energii diety. Zapewnia 19-35 proc. energii z białka i 28-47 proc. energii z tłuszczu (jest to również poziom umiarkowany). Menu w paleodiecie ma wysoki udział najzdrowszych tłuszczów, czyli jednonienasyconych i z rodziny omega-3, a przy tym dużo błonnika ( nasiona konopne ).

W diecie paleo niezwykle ważną rolę odgrywają właściwe tłuszcze. Badania wykazują, że wiele współczesnych schorzeń wiąże się ze spożywaniem tłuszczów roślinnych, w których znacznie przeważają szkodliwe kwasy tłuszczowe omega-6 nad zdrowymi omega-3. dlatego warto do diety wprowadzić olej konopny. Tłuszcz znajdujący się w konopi jest jednym z najcenniejszych olejów roślinnych. Jest bogaty w ważne kwasy tłuszczowe, szczególnie w alfa-linolenowy (Omega-3) oraz linolowy (Omega-6). Olej zapewnia prawidłowy metabolizm (przetworzenie w energię) lipidów w ludzkim organizmie. Olej z nasion konopi ma idealne proporcje najlepiej przyswajanej przez człowieka proporcji (3:1), dzięki czemu ludzki organizm wchłania je kilkakrotnie lepiej niż na przykład z oleju lnianego.

mleko cbd

Konopie to nasz polski super food ! Korzystaj z natury i jedz to co jeszcze człowiek nie popsuł przez GMO. Zawsze bio , to roślina która rośnie bez nawożenia herbicydów i pestycydów .

Konopie to nie tylko sam olej, ale również mąka konopna, herbaty konopne i nasiona (łuskane i niełuskane), które można jeść w postaci nieprzetworzonej. Wiele osób stosujących dietę paleo korzysta z nasion konopi na wiele różnych sposobów.Z naszej infografiki dowiesz się jak przyrządzić mleko konopne!

rośline mleko cbd

PRZEPIS NA WEGAŃSKIE MLEKO KONOPNE

 

Klasyczne mleko konopne nie potrzebuje niczego więcej jak tylko łuskanych nasion konopnych i wody! Jeśli masz swoje ulubione dodatki możesz je doprawić tak jak lubisz. Nasza ulubiona wersja łączy w sobie podstawowe składniki ze szczyptą soli morskiej oraz wanilii.

 

Przygotowanie:

1 szklanka filtrowanej lub przegotowanej wody + 1-2 łyżek łuskanych nasion konopnych. ( Im więcej nasion tym bardziej kremowy efekt )

·         Połącz nasiona konopne i wodę (plus wszelkie dodatki)

·     Miksuj na  wysokich obrotach przez minutę

·         Wlej do pojemnika do przechowywania płynów i wstaw do lodówki

 Nasiona konopi mają subtelny, lekko orzechowy smak i imponującą ilość korzyści zdrowotnych. Domowe mleko z nasion konopi jest wegańskie. Dzięki temu nasiona konopi i domowe mleko konopne są doskonałym dodatkiem do każdej diety roślinnej. Mleko konopne możesz dodać do owsianki, zrobić gorącą czekoladę na bazie mleka, pyszne lody.

W małym nasionku konopi znajdziemy wszystkie substancje potrzebne nam do życia, Naukowcy twierdzą ,że nasiona konopi są jednym z pokarmów o największej zawartości substancji odżywczych na Ziemi. Łuskane nasiona konopi zawierają 33% czystego białka,24 % tłuszczu i 12% błonnika, a dzięki witaminom i mikroelementom wzmacniają organizm, dodają energii i wspomagają leczenie niektórych chorób. Dzięki swoim licznym właściwościom odżywczym zaliczane są do super żywności. To prawdziwy cud natury! Jest jedyną z nielicznych roślin, której białko składa się z 20 aminokwasów, a przyswajalność białka jest kilkukrotnie lepsza niż sojowego, ponieważ konopie nie zawierają inhibitorów i oligosacharydów zaburzających pracę jelit.

CIEKAWOSTKA !

Udowodniono, że dieta Paleo zawierająca nasiona konopne, pomaga zapobiegać cukrzycy, chorobie Parkinsona, nowotworom, chorobom serca i udarom. Dzięki bogactwu składników zawartych w nasionach konopni można uniknąć wielu problemów trawiennych, takich jak zespół jelita drażliwego, choroba Leśniowskiego-Crohna i niestrawność.Comments

No comment at this time!

Leave your comment

captchta image
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz już konto u nas?
Bezpieczne logowanie albo Resetuj hasło