Konopna maść uniwersalna - Czeska maść konopna Cannabis

Konopna Farmacja 30 mar, 2019 blog 0 Trafienie: 4894

O dobroczynnych właściwościach konopi siewnych wiedziano już w czasach starożytnych. Obecnie przeżywamy prawdziwy renesans popularności tej rośliny, często mylonej z konopiami indyjskimi.

Maść konopna Cannabis  to produkt  , który zawiera w swym składzie przede wszystkim olej konopny doceniając przede wszystkim jego wszechstronne właściwości nawilżające.

Z punktu widzenia medycyny najcenniejszym składnikiem oleju konopnego jest wysoka (szacunkowo aż do 80%) zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych, czyli NNKT – w tym m.in. kwasu linolowego. Równie ważną jest kwestia proporcji kwasów omega-6 do omega-3. Ze względu na właściwości przeciwzapalne, olej konopny poprawi kondycję skóry dotkniętej egzemą, trądzikiem, łuszczycą czy AZS.

W składzie maści znajdziemy dodatkowe składniki  takie jak  mentol, który wykazuje szereg różnych właściwości, m.in. odświeżające, a także  przeciwbólowe, natomiast kamfora bardzo dobrze przenika przez skórę, dlatego jest częstym składnikiem maści o działaniu przeciwbólowym (znieczulającym) , poprawia ukrwienie (pobudza krążenie krwi), ma właściwości lekko złuszczające zewnętrzną warstwę naskórka .

.

Konopna maść uniwersalna - tak możemy powiedzieć o czeskiej maści Cannabis

.

 O czeskiej maści Cannabis możemy mówić o  jej uniwersalności, ponieważ  zaleca się ją przy pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, skłonnej do powstawania stanów zapalnych i przesuszonej na skutek dermatoz.

W kontekście właściwości nawilżających oleju konopnego, maść Cannabis  jest polecana do leczenia łuszczycy(egzema) i atopowego zapalenia skóry (AZS), ale również maść posiada działanie przeciwzapalne, lecznicze, uśmierzające ból, antybakteryjne oraz antywirusowe. Maść konopna uwalnia napięcie z mięśni oraz łagodzi stany zapalne i obrzęki

                                                                   Konopną maść uniwersalną Cannabis znajdziesz TUTAJ

.

Komentarze

Zostaw komentarz