Konopie - ochrona przed oparzeniami słonecznymi

Konopna Farmacja 06 cze, 2019 blog 0 Trafienie: 737

Dużo ludzi czerpie przyjemność z kontaktu z promieniami słonecznymi . Przebywanie w jego promieniach powoduje, że czujemy się lepiej i wyglądamy zdrowiej. Delikatna opalenizna  daje efekt świetlistej cery, ale też ma wielki wpływ na nasze samopoczucie. Podczas oddziaływania promieni UV w naszym organizmie uwalniane są endorfiny, zwane hormonami szczęścia. Zmniejszają odczucie bólu i wpływa to na nasz  w dobry nastrój. Dodatkowo pod wpływem promieni słonecznych w  naszej skórze produkowana jest witamina D3. Nie ma jednak konieczności przebywania  na słońcu długo , wystarczy  nam pół godziny spaceru dziennie .

Jednak z  promieni słonecznych powinniśmy  korzystać z umiarem. Obok dobroczynnego wpływu na nasze zdrowie, opalanie przyspiesza starzenie, sprzyja pojawianiu się przebarwień i raka skóry. 

 Spędzone długie godziny  na słońcu grożą poważnymi konsekwencjami. Bardzo często doświadczamy wtedy różnego stopnia oparzeń słonecznych. W większości przypadków  oparzenia pierwszego stopnia, który  objawia się nieprzyjemnym zaczerwienieniem skóry ze złuszczeniem naskórka w poparzonym miejscu. Czasami, przy oparzeniu drugiego stopnia, dochodzi do groźnych zmian skórnych w postaci pęcherzy, obrzęku.. Oparzeniu towarzyszy silna reakcja zapalna oraz ból. Warto po delikatnym umyciu skóry letnią, ale nie zimną wodą, zastosować chłodny kojący okład , a następnie wsmarować delikatnie  na skórę maść konopną z duża zawartością oleju konopnego .

Przeznaczenie oleju konopnego to  głównie do pielęgnacji skóry wrażliwej, popękanej i atopowej. Skutecznie łagodzi świąd wywołany reakcjami alergicznymi. Dzięki coraz większej popularności naturalnych olejów w kosmetyce dostrzeżono jego kolejne zastosowania. Okazuje się, że olej konopny wzmacnia skórę po zabiegach z wykorzystaniem kwasów złuszczających, łagodzi oparzenia słoneczne, a do tego podrażnienia po depilacji czy nawet świąd będący efektem... ugryzienia komara.

maść z konopi

                      Maść z konopi  w swoim składzie ma 2 składniki wazelinę i olej konopny 

Maść można  zarówno traktować jako samodzielny kosmetyk, jak i dodawać do takich produktów, jak balsamy do ciała, balsamy do ust, kremy przeciwsłoneczne, kremy do twarzy . Równie dobrze może być on dodatkiem do  odżywek do włosów. Olej konopny, który jest składnikiem maści  bowiem nie tylko pielęgnuję skórę, ale i ułatwia rozczesywanie włosów, odżywia je, a stosowany na skórę głowy – poprzez poprawę krążenia krwi – przyspiesza ich wzrost.

                                                                                    Maść z konopi znajdziesz ------> TUTAJ !

Komentarze

Zostaw komentarz