Imbir - właściwości lecznicze w pandemii COVID-19

list In: blog On: comment Comment: 0 favorite Hit: 928
Imbir - właściwości lecznicze w pandemii COVID-19

 Korzeń imbiru jest ceniony nie tylko ze względu na swoje walory smakowe, ale przede wszystkim w związku z licznymi właściwościami leczniczymi. Imbir ma wiele potencjalnych korzyści zdrowotnych.


Jeszcze kilka lat temu, imbir dostępny był tylko w wybranych sklepach w  dużych miastach; obecnie można go dostać w każdym większym sklepie. Imbir przestał być produktem niedostępnym i drogim i  wpływa korzystnie na nasze zdrowie.
W jego skład wchodzą olejki eteryczne, które mają właściwości lecznicze.  Imbir charakteryzuje się gorzkim i lekko piekącym smakiem.  w Indiach imbir jest stosowany nie tylko w kuchni, ale również w medycynie naturalnej  od stuleci.

syrop covid


W kwietniu 2020 roku badacze z Indii, opublikowali doniesienie, z którego wynika, że zawarte w tej roślinie dwa związki – gingerol i szogaol wykazują skuteczną aktywność w hamowaniu enzymu proteaza wirusa SARS-CoV-2 (COVID-19) 3CLpro (Mpro), przez co wirus ten ginie. Również WHO  uznało, że sam imbir nie może być uznany za lek na COVID-19 ,  natomiast  wszystkie bezpieczne naturalne metody, które pomagają się czuć nam lepiej są jak najbardziej dobrym wyjściem wspomagającym.


Co jeszcze możemy znaleźć w korzeniu imbiru?


 W 100 g  tego kłącza obecne są m.in.: potas (415 mg), magnez (43 mg), fosfor (34  mg), cholina (29 mg), wapń (16 mg) i sód (13 mg), a także inne  pierwiastki w śladowych ilościach. Imbir zawiera również nieco witaminy C  (5 mg), a także fitosterole, które usprawniają gospodarkę lipidową  organizmu. Dlatego też imbir uważany  jest za skuteczny środek przeciwzapalny. Jego działanie porównuje się do  kwasu acetylosalicylowego, czyli popularnej aspiryny. Wyciąg z imbiru  może działać przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, a także hamować rozwój  bakterii, wirusów i grzybów. Nic więc dziwnego, że imbir często polecany  jest jako naturalny sposób na przeziębienie oraz wzmocnienie odporności organizmu.  


Imbir polecany jest również jako naturalna alternatywa dla środków przeciwwymiotnych. Dobrze radzi sobie z nudnościami wywołanymi chorobą lokomocyjną. Jest również skuteczny w łagodzeniu porannych mdłości u kobiet w ciąży, a także u pacjentów w trakcie chemioterapii.

Jeśli nie próbowałeś nigdy tego gruboziarnistego korzenia w kolorze piasku — to  pora najwyższa! Wypróbuj połączenie sił dwóch składników w walce z chorobami Konopny syrop z imbirem ! Zwalczaj infekcje płuc, wdrażając do swojej diety kannabinoidy i imbir !

syrop konopny z imbirem


Comments

No comment at this time!

Leave your comment

captchta image
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz już konto u nas?
Bezpieczne logowanie albo Resetuj hasło