CBG w cieniu CBD i THC

list In: blog On: comment Comment: 0 favorite Hit: 1586
Kannabigerol to organiczny związek chemiczny należący do grupy kannabinoidów. Nie bez powodu nazywano go „komórkami macierzystymi” konopi. Jest podstawowym składnikiem budującym całość rośliny. Z niego powstają trzy kluczowe kwasy kannabinoidowe (CBDA, THCA i CBCA), które pod wpływem światła lub energii cieplnej ulegają dekarboksylacji.
cbg
Z racji tego, występuje on w roślinach w niewielkich ilościach (ok. 1%). W większości szczepów konopi natychmiast przekształca się w THCA lub CBDA. Ze względu na to, że końcowa ilość CBG w roślinie jest mała, niektórzy hodowcy decydują się na eksperymenty genetyczne. Ich celem jest pozyskania wyższej zawartości cennego kannabigerolu. Jednocześnie niewielka ilość tej cennej substancji w roślinie i jej właściwości budulca dla pozostałych składowych, są wskaźnikiem jej potencjalnie wyjątkowych właściwości zdrowotnych.


JAKIE SĄ JEGO POTENCJALNE KORZYŚCI PROZDROWOTNE?

Już na wstępie należy podkreślić, że CBG nie jest substancją psychoaktywną. Natomiast korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego, działa kojąco, wspomaga zdrowy sen. Obecnie wykorzystuje się go jest w celach terapeutycznych i leczniczych na całym świecie.

Od kilku lat nieprzerwanie trwają badania nad skutecznością CBG w leczeniu poważnych schorzeń. Badania te przede wszystkim dotyczą takich chorób jak epilepsja, choroba Huntingtona, nowotwory (m.in. rak nabłonkowy), choroba Leśniowskiego-Crohna.
Substancja ma także właściwości przeciwzapalne co czyni ją pomocną w walce z chorobami jelit. Jeśli kolejne badania w kierunku wartości przeciwzapalnych przyniosą pożądane wyniki, może w przyszłości wspierać pacjentów z zapaleniem stawów, chorobami serca, cukrzycą czy rakiem.
Dotychczasowe badania dowodzą, że preparaty z CBG pomagają zredukować ciśnienie wewnątrzgałkowe, dlatego z powodzeniem wykorzystywane są w leczeniu jaskry.
Olejek CBG dostępny w naszym sklepie ----> TUTAJ

W ofercie również suszone kwiaty CBG -----> TUTAJ

cbd_olejek

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

captchta image
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja

Posiadasz już konto u nas?
Bezpieczne logowanie albo Resetuj hasło