ESSENZ

Naturalna pielęgnacja i odżywianie dzięki ekstraktom roślinnym.

Dzięki ekstraktom roślinnym zapewnisz swojemu organizmowi odpowiednie nawilżenie, szybszą  regenerację i naturalną pielęgnację. W tradycyjnych kosmetykach i suplementach znajdziesz tylko śladowe ilości ekstraktów. Np. w kremach 50 ml znajduje się 1%-5% tego rodzaju oleistych substan...

Naturalna pielęgnacja i odżywianie dzięki ekstraktom roślinnym.

Dzięki ekstraktom roślinnym zapewnisz swojemu organizmowi odpowiednie nawilżenie, szybszą  regenerację i naturalną pielęgnację. W tradycyjnych kosmetykach i suplementach znajdziesz tylko śladowe ilości ekstraktów. Np. w kremach 50 ml znajduje się 1%-5% tego rodzaju oleistych substancji aktywnych w całej jego masie, czyli około 0,5g – 2,5g. Nasze produkty zawierają  100% substancji aktywnych – bez wypełniaczy, konserwantów i sztucznych substancji.

Ekstrakty roślinne to wyciągi z roślin, a dokładniej wyciągi z ich kwiatów, liści, kory, korzeni, nasion  lub owoców.  Wykazują silną  aktywność biologiczną, dzięki niezwykle bogatemu składowi związków organicznych naturalnie występujących w przyrodzie. Są  cenionym składnikiem kosmetycznym, pielęgnacyjnym i farmaceutycznym . Są w pełni naturalnym surowcem, dlatego dużo rzadziej wywołują efekty niepożądane.


Dlaczego warto stosować ekstrakty roślinne?

Badania naukowe potwierdzają, że naturalne substancje są znacznie lepiej tolerowane przez organizm niż substancje syntetyczne.

Ekstrakty roślinne gwarantują bezpieczną i zdrową pielęgnację , bez zakłócania jej naturalnego rytmu i procesów odnowy. W odróżnieniu od kosmetyków pochodzenia chemicznego, kosmetyki naturalne  pobudzają naszą skórę do pracy i naturalnej odbudowy.


Ekstrakcja nadkrytyczna CO2 i jej zalety.

Ekstrakcja nadkrytycznym CO2 to najnowocześniejsza metoda pozyskiwania  najwyższej jakości ekstraktów roślinnych.

Zastosowanie najnowocześniejszej technologii  pozwala na efektywne pozyskanie czystych wyciągów roślinnych, bez utraty ich właściwości.  Ekstrakcja CO2 jest procesem bezpiecznym  i pozbawionym negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Dwutlenek węgla w stanie nadkrytycznym wypłukuje z surowca roślinnego wszystkie aktywne składniki. Ekstrakty uzyskane tą metodą nie zawierają żadnej chemii nieorganicznej i zachowują nawet więcej naturalnych składników aktywnych niż liofilizaty. Stosunkowo niska temperatura procesu nie degraduje żadnych składników aktywnych rośliny. Dzięki temu ich jakość zdrowotna i organoleptyczna  pozostaje zachowana. Wyciągi roślinne otrzymane tą metodą są idealnie czyste mikrobiologicznie i nie ma potrzeby ich późniejszego oczyszczania, gdyż CO2 po całym procesie ulatnia się bez śladu (ewentualnie trafia do saturatorów spożywczych). Cały proces przebiega bez dostępu powietrza – otrzymywany produkt nie ma szans ulegać jakimkolwiek przemianom oksydacyjnym. Po zmianie warunków fizycznych (ciśnienie i temperatura) uchodzi do atmosfery uwalniając czystą esencję roślinną, zawierającą wszystkie aktywne składniki w dużym stężeniu i niespotykanej czystości. 


Wyższość nad klasycznymi ekstraktami.

Zastosowanie ekstrakcji nadkrytycznej CO2 pozwala na pozyskiwanie substancji aktywnych zawartych w roślinach w najczystszej postaci.

Tradycyjnie wyciągi roślinne otrzymuje się w wyniku maceracji  surowca roślinnego rozpuszczalnikami  takimi jak woda, etanol, metanol, glicerol itd. Uzyskane ekstrakty zawierają resztki rozpuszczalników. W wyniku podgrzewania związki w nich zawarte  tracą swoje pierwotne właściwości. Wyciągi otrzymane w wyniku ekstrakcji nadkrytycznym CO2 w niskiej temperaturze są  mikrobiologicznie  sterylne i zachowują najwięcej aktywnych składników, dwutlenek węgla uchodzi do atmosfery nie zanieczyszczając ekstraktu.

Więcej

ESSENZ 

Istnieje 8 produkty.
Pokazuje 1 - 8 z 8 przedmiotów